Starfix

Starfix

0.0/5 Derecelendirme (0 Oylama)

Açıklama

TANIMI

Çimento esaslı seramik yapıştırma harcı.

KULLANIM YERLERİ

Küçük ve orta ebattaki seramik ve benzeri kaplama malzemelerin, iç mekânlarda duvar ve zeminde, dış mekânlarda zemin döşemesinde kullanılır.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Yüzey temiz, kuru düzgün ve sağlam olmalıdır; yüzeyin üzerindeki inşaat artıkları tamamen temizlenmelidir. Gözenekli yüzeyler ıslatılmalı ve yüzey nemli kalacak
şekilde su tabakası yok olana kadar bekletilmelidir. Yüzeydeki önemli bozukluklar ve delikler STARFIX uygulamasından en az 48 saat önce BADERANS RM tamir harçları ile onarılmalıdır. 6 mm. altındaki yüzeysel onarımlar STARFIX ile yapılabilir.

ÖNERİLER VE UYGULAMA SINIRI

Metal yüzeylerde uygulanmaz. Yoğun trafiğe maruz zeminlerde uygulanmaz. Prefabrik ve yerden ısıtmalı döşemelerde uygulanmamalıdır. Kesinlikle yabancı malzeme ilave edilmemelidir.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

25kg'lik kraft torba palette 64 adet Rutubetsiz ve kuru ortamlarda üretim tarihinden itibaren 6 aydır. Kapalı ve direk güneş ışığından uzak yerlerde depolanmalıdır.

HAZIRLANIŞI VE UYGULAMA

25 kg'lik bir torba STARFIX ortalama 7 litre su (=0,28 lt/kg) ile düşük devirli bir mikser veya mala ile homojen bir karışım oluncaya kadar karıştırılmalıdır. STARFIX 5 dakika dinlendikten sonra uygulama öncesinde tekrar karıştırılmalıdır. Yapıştırıcı yüzeye uygulanıp, kalınlığı dişli çelik mala ile ayarlanmalıdır. Malanın diş boyutu döşenecek seramiğin boyutuna ve uygulama yapılacak yüzeyin düzgünlüğüne göre seçilmelidir. STARFIX hem uyulama yapılacak yüzeye hem de seramiğin arkasına tatbik edilmelidir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Esası Çimento, mineral dolgular,
sentetik katkılar
Renk Gri
Düzeltilebilme Süres 10 dakika
Zeminin Trafiğe
Açılabilme Süresi
48 saat
Derz Doldurma Süresi 24 saat duvarda / 48 saat zeminde
Çalışabilme Süresi 25 dakika
Karıştırma Oranı 25 kg STARFIX 6 lt su (=0,28lt /kg)
Kullanım Miktarı 4-5 kg /m2
Referans Standardı TS 11140 EN12004 (C1T)
Bayındırlık Poz No 04.013/1
Uygulama Aletleri El mikseri, mala, lastik çekiç, dişli çelik mala

 Bu değerler 20ºc ortam sıcaklığı için verilmiştir, düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.