Flexpan

Flexpan

0.0/5 Derecelendirme (0 Oylama)

Açıklama

TANIMI

Akrilik esaslı yüksek performanslı elastik, su geçirimsiz kullanıma hazır seramik yapıştırıcısı.                    

KULLANIM YERLERİ

Seramik,fayans,mermer ve benzeri malzemelerin beton, brüt beton, alçı sıva, alçıpan, sunta, cam ve çimento bazlı yüzeylerde kullanılır. Flexpan hem uygulama yapılacak yüzeye hem de seramiğin arkasına tatbik edilir. Ayrıca binalarda ıslak hacimli bölümlerde (banyo, wc, mutfak) alçıpan üzeri seramik kaplama uygulamalarında kullanılır. İyi bir yapışma için,lastik çekiç yardımıyla kuvvet uygulanarak hava dışarı atılmalıdır.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Yapıştırıcı yüzeye uygulanıp, kalınlığı dişli çelik mala ile ayarlanmalıdır.Malanın diş boyutu  döşenecek seramiğin boyutuna ve uygulama yapılacak yüzeyin düzgünlüğüne göre          seçilmelidir.              

AMBALAJ VE DEPOLAMA


10 KG'lık Plastik kovada Rutubetsiz ve kuru ortamlarda üretim tarihinden itibaren 6 aydır. Kapalı ve direk güneş ışığında uzak yerlerde depolanmalı ve dondan  korunmalıdır.      

ÖNERİLER VE UYGULAMA

Yüzey temiz,kuru ve sağlam olmalıdır. Yüzeyin üzerindeki inşaat artıkları tamamen temizlenmelidir. Yüzeydeki önemli bozukluklar ve delikler Flexpan uygulamasından en az 48 saat önce çimento bazlı yüzeyler Baderans RM 5-20 tamir harcı ile onarılmalıdır. 6 mm'nin altındaki yüzeysel onarımlar Flexpan ile yapılabilir. Dış mekânlarda, taban döşemelerinde ve
devamlı  suya maruz (yüzme havuzu ve su deposu gibi yüksek basınca maruz) yerlerde kullanılabilir.                                                    

 TEKNİK ÖZELLİKLER

Esası Akrilik reçine ve katkılar       
Renk Beyaz
Harcın Kullanılabilme Süresi 3 Saat
Tamamen sertleşme Süresi 3 Gün       
Kullanım Miktarı 3-4 kg / m2       
Bayındırlık Poz No 04.013/1       
Uygulama Aletleri Lastik çekiç,dişli çelik mala       

Bu değerler 20ºc ortam sıcaklığı ve % 53 nispi nem oranı için verilmiştir.Düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.