Hardfloor 7

Hardfloor 7

0.0/5 Derecelendirme (0 Oylama)

Açıklama

TANIMI

Taze beton üzerine monalitik olarak uygulanan, özel olarak seçilmiş metalik olmayan mineral agrega, özel tip çimento ve kimyasallardan oluşan toz halde yüzey yerleştiricidir. (Kuvars)                                                                               

KULLANIM YERLERİ

Fabrikalar, atölyeler, Depolar, garaj ve otoparklar, Alış veriş merkezleri, Akaryakıt istasyonları, Tersaneler, rıhtımlar, kaldırımlar, Otobüs terminalleri ve metrolar, uçak hangarları, güç santralleri,  

AVANTAJLARI

Yüksek kalite karışım halinde kullanıma hazırdır. Uygulaması kolaydır. Yüksek aşınma direnci sağlar, yüzey çatlakları oluşturmaz, oksitlenmez. İç ve dış ortamlarda kullanılabir.           Petrol, yağ ,gazlar ve deterjanlara karşı dirençlidir. Darbelere karşı yüksek direnç sağlar.                                                                                               

YÜZEY HAZIRLIĞI

Harfloor 7; eski beton üzerine uygulanacak ise 8-10 cm kalınlığında beton dökülmelidir. Eski-yeni beton aderansını sağlamak için Aderlatex: su (1:3 oranında) yüzeye sürülmelidir.
Uygulanan malzemeler yaş iken yeni beton dökülmelidir. Beton Hardflor 7'nin ihtiyacı olan nemi alabilecek kadar nemli olmalıdır. (çok ıslak olmamalıdır) Eski beton üzerine,yeni beton dökmeden uygulama yapılabilecek ise, eski beton yüzeyindeki bozuk yüzeyler Baderans RM veya Adepox RM serileri kullanılarak onarılmalıdır.                                   

ÖNERİLER VE UYGULAMA SINIRLARI

Uygulama güneş altında ve rüzgarda yapılmamalıdır. Beton döküldükten 7 gün sonra derz kesme işlemi yapılır. Derz poliüretan esaslı derz dolgu malzemesi ile yapılmalıdır. Kürleme Aderkür ile, birinci katı yüzey suyununu emildikten sonra (12-24 saat aralığında); ikinci kat,birinci katın sürülmesinden 5-7 saat sonra uygulanmalıdır. (sprey, kısa kıllı fırça veya rulo ile)               

AMBALAJ VE DEPOLAMA

25kg'lik kraft torbalarda Rutubetsiz ve kuru ortamlarda üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.

HAZIRLANIŞI VE UYGULAMA

Zemin boyutlarına göre 4-5m genişlikte aralar 1 dolu,1 boş olarak yerleştirilir. Gerektiği yerlerde araların içine hasır çelik yerleştirilir. Kot alma işlemi yapılır. Uygulama kalınlığı 2-10 mm arasında olabilir. Beton üzerine çıkıldığında en çok 3mm derinliğinde ayak izi kalacak, serleştiğinde malzemenin 2/3'ü zemine eşit şekilde serpilerek yayılır. Malzemenin zemin suyunu emerek nemlenmesi, koyu bir renk alması beklenir.      

Esası Özel agregalar ve katkılar       
Renk Beton gri, Kırmızı, Yeşil       
Basınç Dayanımı 70-80 N/mm2 (28 Gün)       
Zeminin Trafiğe
Açılabilme Süresi
48 Saat yaya trafiğinde
7-8 gün hafif taşıt trafiğinde       
Son Kat Uygulamalar
İçin Gerekli Süre
7 Gün
Uygulama Kalınlığı Hafif ve orta trafikte: 5-6kg/m2
Ağır trafikte: 6-8kg/m2 (3mm kalınlık için)       
Aşınma Dayanımı 7MOH scale (Böhme methodu)         
Bayındırlık Poz No

04.477/2

Uygulama Aletleri Perdah makinası, mala