RM 20

RM 20

0.0/5 Derecelendirme (0 Oylama)

Açıklama

TANIMI

Lif Donatılı ve Polimer Takviyeli, Rötresiz Beton Tamir Harcı.

KULLANIM YERLERİ

Her türlü beton ve brüt beton ve prefabrik betonların onarımında, Kolon,kiriş,betonarma perdeleri ve döşemedeki bozuk yüzeylerin  onarımında, Kenar köşe tamirlerinde, Karot ve buna benzer boşlukarın doldurulmasında, Köprü ve viyadüklerde, Zeminlere kaplama yapılmasından önce (seramik,mermer) yüzeylerin onarılmasında, Betonların sülfat, Klor etkilerine karşı korunmasında, Deniz yapıların onarımında.

AVANTAJLARI

Kullanıma hazır ve sadece su ile karıştırılır. Baş üstü ve düşey uygulamalarında sarkma yapmaz. Çökme yapmaz, çatlamaz, Mekanik dayanımı yüksektir. Dona ve tuzlara karşı dayanıklıdır. Yüksek mekanik mukavemetlidir.

ÖNERİLER VE UYGULAMA SINIRI

Uygulamaya geçilmeden önce, önceden hazırlanmış yüzeyler suya doygun hale getirilmelidir. Hazır haldeki harç mala yardımıyla uygulanır, harcın hava sıcaklığına göre ilk priz
süresinden sonra mala ile perdahlama yapılır. Eğer 40 mm den kalın uygulama yapılacak ise katlar halinde yapılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey pürüzlendirilmelidir.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

25 kg'lik kraft torba palette 64 adet Rutubetsiz ve kuru ortamlarda üretim tarihinden itibaren 6 aydır. Kapalı ve direk güneş ışığından uzak yerlerde depolanmalıdır.

HAZIRLANIŞI VE UYGULAMA

Yüzey oynak parçacıklarından, boya kir, kalıp yağlarından vb.arındırılmanı ve önceden nemlendirilmiş olmalıdır. 25 Kg'lik bir torba BADERANS RM 20 uygun su miktarı ile düşük devirli bir mikser veya mala ile topak kalmayacak şekilde iyice karıştırılmalıdır.  3-5 dakika dinlendirilir, tekrar kısa süre karıştırılmalıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Esası Çimento, mineral dolgular,
Polimerler ve Polipropilen Lifler
Renk Gri
Dinlenme Süresi 3 Dakika
Basınç Dayanımı 65-90 N/mm2 (28 gün)
Uygulama Kalınlığı Mim:10 mm, Max:30 mm
Çalışabilme Süresi 30 dakika  
Karıştırma Oranı 25 kg Baderans Rm 20  3 - 3,5 lt su
Kullanım Miktarı 17 kg/m2 (1cm kalınlık için) (yüzeye bağlı olarak)
Uygulanacak Zemin Sıcaklığı +5 C + 25 C
Bayındırlık Poz No 04.613/3B
Uygulama Aletleri El mikseri, çelik mala

Bu değerler 20ºC ortam sıcaklığı için verilmiştir, düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.