Penfix

Penfix

0.0/5 Derecelendirme (0 Oylama)

Açıklama

TANIMI

PVC ve Alüminyum pencere-kapı, çelik kapı gibi yapı elemanlarının kasa ve duvar arası boşluklarının doldurulması. Bozuk kısımların tamiri amacıyla üretilmiş  hızlı sertleşen, polimer ve lif modifiyeli, yüksek mukavemetli tamir ve montaj harcı.

KULLANIM YERLERİ

PVC, Alüminyum pencere ve kapı doğramalarının montajında, Çelik kapı ve benzeri yapı elemanlarının montajında, Duvar, kiriş ve kolon gibi yapı elemanlarının kırık kenar ve benzeri tamiratlarında, Hızlı sertleşme istenen bazı yapı elemanlarının montajında (mermer denizlik vb.) 

AVANTAJLARI VE TÜKETİM

Kullanıma hazırdır, Priz başlangıç ve nihayi süresi 30 dk ile 120 dk. Arasındadır. Bu süreler hava sıcaklığı,  nem oranı ve rüzgara bağlı olarak değişim gösterir. Hazır ambalajında sadece su ile karıştırılır. Rengi BEYAZ dır. 1 mm. Kalınlık için 1.7-2.0 kg/m2

AMBALAJ VE DEPOLAMA

25 Kg.'lık kraft torbalar rutubetsiz ve kuru ortamlarda 12 ay raf ömrüne sahiptir.

HAZIRLANIŞI VE UYGULAMA

Uygulamaya geçilmeden önce yüzeylerdeki oynak ve zayıf parçalar alınır. Yüzey tozsuz hala getirilip, hafif nemlendirilmelidir.
PEN FIX 25 Kg. lık ambalajı 6 - 6,5 lt su ile suya PEN FIX yavaş yavaş ilave edilerek düşük devirli bir karıştırıcı ile karıştırılır.
Karışım, tamamlandıktan  3 - 5 dk. dinlendirilir sonra uygulamaya geçilir.
Uygulama sonrası yüzey düzgünlüğü için nemli sünger ile perdah yapılabilir.