Adeseal 207

Adeseal 207

0.0/5 Derecelendirme (0 Oylama)

Açıklama

Çift Bileşenli Çimento Esaslı Esnek Su Yalıtım Malzemesi

TANIMI

Çimento esaslı ve polimer katkılı, iki bileşenli su geçirimsizlik sağlayan esnek yalıtım malzemesi.

KULLANIM YERLERİ

Adeseal 207 her türlü su geçirimsizlik istenen yapılarda, çatlak köprüsü oluşturmada, korozif etkilere karşı aşağıda belirtilen yerlerde kullanılır.Betomarme su depoları, Temeller ve bodrum duvarları,Teras ve balkonlar, Banyo, wc gibi ıslak hacimlerde, İstinat duvarları,Yüzme havuzları, galeriler, süs havuzlarında, mükemmel aderans ve su geçirimsizlik özelliği sayesinde deforme olmadan kesin çözüm sağlar.

AVANTAJLARI

Su geçirmez. Hazırlama ve uygulaması kolaydır.Bileşenler birbirine orantılı olarak hazırdır.Büzülmez ve çatlamaz. Korozif ve zehirli değildir.Yatay ve düşeyde uygulanabilir. Aşındırıcı tuzlara karşı dirençlidir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Su ile temas eden yerler sağlam,çatlaksısız, toz ve yağ gibi maddelerden arındırılmış olmalıdır.Yüzeydeki demir tahta takozlar alındıktansonra Adertop su geçirimsizlik tıkaç harcıile tıkanmalıdır.Keskin köşe ve kenarlar Baderans RM 20çimento bazlı tamir harcı ile en az 5 cm.yarı çapınnda balıksırtı yapılmalıdır.Uygulama yüzeyi nemlendirilmelidir.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

20 Kg.'lık toz bileşen ve 10 Kg'lık sıvı bileşen ile 30 Kg.'lık set.Son kullanım tarihi rutubetsiz ve kuru ortamlarda üretim tarihinden itibaren 6 aydır.

HAZIRLANIŞI VE UYGULAMA

Sıvı kompenent, temiz bir uygulama kabınaboşaltılıp toz kompenent ile düşük devirlibir mikser veya mala ile topak kalmayacak şekilde iyice karıştırmalıdır.Adeseal 207 posteki rulo veya fırça ile tümyüzeylere en az 2 kat uygulanmalıdır.Birinci kat kuruduktan sonra ikinci kat ilk katın ters yönünde uygulanmalıdır.Eğer ilk kat uygulamasından sonra yalıtım filesi uygulanacaksa üzerine fırça veya mala ile uygulama yapılabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

Esası Çimento, Akrilik Reçine, Sentetik katkılar     
Renk Beyaz, Gri
Mukavemet Kazanma Süresi        3 Gün
Su Geçirimsizlik
Kazanma Süresi       
7 Gün       
Katlar Arası Beklenmesi
Gereken Süre
2-8 Saat
Uygulama Kalınlığı 1,5-2 mm          
Kullanım Miktarı

Su basıncı olmayan yerlerde 2 Kg/m2

Bir metre su sütunu ve üzeri basınca maruz
yerlerde 3-4 Kg/m2       

Bayındırlık Poz No

04.477/2

Uygulama Aletleri Posteki rulo,fırça       

Bu değerler 20ºC ortam sıcaklığı ve %53 nispi nem oranı için verilmiştir. Düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.