Adeseal 200 E

Adeseal 200 E

0.0/5 Derecelendirme (0 Oylama)

Açıklama

Çift Bileşenli Çimento Esaslı Süper Elastik Su Yalıtım Malzemesi

TANIMI

Çimento esaslı ve polimer katkılı, iki bileşenli yüksek oranda elastikiyete sahip, sugeçirimsizlik sağlayan bir yalıtım malzemesi.

 

KULLANIM YERLERİ

 


Betonarme su depoları,Temeller ve bodrum duvarları, Teras ve balkonlar,Banyo, wc gibi ıslak hacimlerde İstinat duvarları.Yüzme havuzlarında.
Mükemmel aderans ve elastikiyet özelliği sayesinde deforme olmadan su geçirimsiz bir tabaka oluşturarak kesin çözüm sağlar.

 

AVANTAJLARI

 


Elastik bir kaplama oluşturur. Su geçirmez hazırlama ve uygulaması kolaydır.Bileşenler birbirine orantılı olarak hazırdırBüzülmez ve çatlamaz. Korozif ve zehirli değildir.Yatay ve düşeyde uygulanabilir.Aşındırıcı tuzlara karşı dirençlidir.

 

YÜZEY HAZIRLIĞI

 


Su ile temas eden yerler sağlam, çatlaksız,toz ve yağ gibi maddelerden arındırılmış olmalıdır. Yüzeydeki demir tahta takozlar
alındıktan sonra Adertop su geçirimsizlik tıkaç harcı ile tıkanmalıdır. Keskin köşe ve kenarlar Baerans RM 20 çimento bazlı tamir harcı ile en az 5 cm. yarı çapında balıksırtı yapılmalıdır.Uygulama yüzeyi nemlendirilmelidir.

 

AMBALAJ VE DEPOLAMA

 

20 Kg.'lık toz bileşen ve 10 Kg'lık sıvı bileşen ile 30 Kg.'lık set.Son kullanım tarihi rutubetsiz ve kuru ortamlarda üretim tarihinden itibaren 6 aydır.

 

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

 

Sıvı bileşen, temiz bir uygulama kabına boşaltılıp toz bileşen ile düşük devirli bir mikser veya mala ile topak kalmayacak şekilde iyice karıştırmalıdır. Adeseal 200 E Elastik posteki rulo veya fırça ile tüm yüzeylere en az 2 kat uygulanmalıdır.Birinci kat kuruduktan sonra ikinci kat ilk katın ters yönünde uygulanmalıdır. Birinci kat kuruduktan sonra ikinci kat ilk katın ters yönünde uygulanmalıdır. İlk kat uygulamasından sonra yalıtım filesi uygulanacaksa üzerine fırça veya mala ile uygulama yapılabilir.

 

Çok sıcak ve rüzgarlı havalarda uygulamanın sabahveya akşamüstü yapılması önerilir. Teraslarda uygulama yapılacak ise 100 m2'den büyük alanlarda katlar arasında yalıtım filesi kullanılması önerilir.

 

 

 

Esası Çimento, Akrilik Reçine, Sentetik katkılar    
Renk Gri 
Mukavemet Kazanma Süresi        2 Gün
Su Geçirimsizlik
Kazanma Süresi          
7 Gün       
Katlar Arası Beklenmesi
Gereken Süre
2-8 Saat
Uygulama Kalınlığı 1,5-2 mm         
Karışttırma Oranı

Su basıncı olmayan yerlerde 2 Kg/m2

Bir metre su sütunu ve üzeri basınca maruz
yerlerde 3-4 Kg/m2       

Bayındırlık Poz No

04.477/2

Uygulama Aletleri Posteki rulo,fırça       

 

Bu değerler 20ºC ortam sıcaklığı ve %53 nispi nem oranı için verilmiştir. Düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.