Adeseal 100 Crystal

Adeseal 100 Crystal

0.0/5 Derecelendirme (0 Oylama)

Açıklama

TANIMI

Eski ve yeni yüzeylerde,negatif ve pozitif su basıncına dayanıklı kesin ve kalıcı çözüm sağlayan çimento esaslı kapiler etkili su yalıtım malzemesidir.

KULLANIM YERLERİ

Su depolarında, havuzlarda, Kanal ve kanaletlerde su arıtma tesislerinde bodrum ve istinat duvarlarında temellerde, yer altı yapılarındal imanlarda ve tünellerde..

AVANTAJLARI

Su içeren kapiler boşluklarda kristal yapının oluşmasıyla kesin olarak suyun ilerlemesini engeller ve su geçirimsizlik sağlar. Krozyonu önler.Direk gelen veya terstan gelen su basınca dirençlidir. Hava ve su basınca tenefüs eder. Zehirli değildir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Su ile temas eden yüzeyler sağlam,çatlaksız,toz ve yağ gibi durumlardan arındırılmış olmalıdır. Yüzeydeki demir tahta takozlar alındıktan sonra Adertop su geçirimsizlik 
tıkaç harcı tıkanmalıdır. Keskin köşe ve kenarlar RM 20 çimento bazlı tamir harcı ile en az 5 cm yarı çapında balıksırtı yapılmalıdır. Uygulama yüzeyi nemlendirilmelidir.

ÖNERİLER VE UYGULAMA SINIRLARI

Ortam sıcaklığı;5ºC , 35ºC arası olmalıdır. Uygulamadan mim 24 saat,max 7 gün sonra su deposu ve havuzlara su doldurulabilir. İlk önce bazı yerlerden kaçak oluşabilir, kısa bir süre sonra suyla temastan dolayı kristal oluşumu meydana gelir ve suyu keser.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

25 kg'lik Kraft Torbalarda 10 kg'lik Plastik Kova Rutubetsiz ve kuru ortamlarda üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

HAZIRLANIŞI VE UYGULAMA

25 kg'lik bir torba Adeseal 100 Crystal uygun su miktarı ile düşük devirli bir mikser veya mala ile topak kalmayacak şekilde iyice karıştırılmalıdır. Adeseal 100 Crystal posteki rulo veya fırça ile tüm yüzeylerde en az 2 kat uygulanmalıdır. Birinci kat kuruduktan sonra ikinci kat ilk kata dik yönde uygulanmalıdır. Tek katta tüketim 4kg/m2'yi aşmamalıdır. Adeseal 100 Crystal uygulandıktan sonra çok hızlı kuruması için 4-5 gün kür uygulaması yapılarak nemli tutulmalıdır. Islatılarak veya ıslak örtülerle kapanarak küryapılmalıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Esası Akrilik reçine,sentetik katkılar.        
Renk Gri 
Dinlenme süresi 40 dakika   
Toprak dolgusu için
beklenilme Süresi       
7 Gün       
Son Kat Uygulamalar
İçin Gerekli Süre
7 Gün
Uygulama Kalınlığı 1,7kg/m2 (1mm kalınlık için)             
Karışttırma Oranı 25 kg Adeseal 100 Crystal 8-9 litre su            
Bayındırlık Poz No

04.477/1,2

Uygulama Aletleri Posteki rulo,fırça       

 Bu değerler 20ºC ortam sıcaklığı için verilmiştir. Düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.