Adelastic Ultra

Adelastic Ultra

0.0/5 Derecelendirme (0 Oylama)

Açıklama

Ultra Elastik, Su Yalıtımı Sağlayan Sıvı Membran

 

TANIMI

Uv dayanımlı, stiren-akrilik kopolimer esaslı yüksek elastikiyet özelliğine sahip su yatılım membranıdır.

KULLANIM YERLERİ


Düşey ve yatay su oluklarında, Prefabrik yapıların derzlerinde, Çatlakların kapatılmasında, Baca diplerinde, Teras çatılarda beton, şap, seramik yüzeyler üzerinde, Eternit vb çatı kaplamalarının yalıtımında, Kalıp gergi çubuğu deliklerinin yalıtımında.

AVANTAJLARI

UV dayanımlıdır. (güneş ışınlarına karşı dayanımlıdır.)24 saatlik taze betona mükemmel yapışır. Hafif yaya trafiğine uygundur. Hava koşullarına ve yaşlanmaya dayanıklıdır. Büzülme ve genleşme hareketlerini tolere eder. Birçok yapı elemanlarına mükemmel yapışır. Toksit değildir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Yüzey temiz, kuru, düzgün ve sağlam olmalı ve yüzeyin üzerindeki inşaat artıklarından tamamen temizlenmelidir.Yüzeydeki önemli bozukluklar ve delikler ADELASTİC ULTRA uygulamasından en az 48 saat önce BADERANS RM tamir harcı ile onarılmalıdır. Eğer seramik üzerine uygulanacak ise,bozuk derzler COLOR FLEX FUGA ile doldurulmalıdır.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

20 KG'lık ve 5 KG'lık plastik kovalarda.
Rutubetsiz ve kuru ortamlarda
üretim tarihinden itibaren 6 aydır.

HAZIRLANIŞI VE UYGULAMA

ADELASTİC ULTRA posteki rulo veya fırça ile tüm yüzeylere en az 2 uygulanacaktır.Eğer sıva filesi kullanılacak ise birinci kat uygulandıktan sonra yaş iken yerleştirilmelidir. Daha sonra ikinci kat ilk katın ters yönünde uygulanmalıdır.Sıva filesi ek yerlerinde en az 5 cm üst üste bindirilmelidir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Esası Akrilik reçine,sentetik katkılar.        
Renk Gri, beyaz
Mukavemet Kazanma Süresi        5 Gün  
Son Mukavemetine Ulaşma Süresi    15 Gün 
Su Geçirimsizlik
Kazanma Süresi       
7 Gün
Uygulama Kalınlığı 1-2 mm         
Kopma Uzama mim %500-600          
Kullanım Miktarı

1-1,5 kg/m2 (çift katta)

Bayındırlık Poz No

04.509

Uygulama Aletleri Posteki rulo,fırça       

Bu değerler 20ºC ortam sıcaklığı ve %53 nispi nem oranı için verilmiştir. Düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.