Söve Fix

Söve Fix

0.0/5 Derecelendirme (0 Oylama)

Açıklama

TANIMI

Çimento esaslı reçine ve polimer katkılı, EPS ve XPS yapılı Söve, Kartonpiyer, Tavan göbekleri gibi işlenmiş poliüretan ürünlerin yüzeye yapıştırılması için hazır harçtır.

KULLANIMI

Söve, Kartonpiyer, Denizlikler, Kar Silmeleri, Tavan Göbekleri, Yalı Baskısı gibi ürünlerin yüzeye yapıştırılmasında kullanılır.

YÜZEY HAZIRLIĞI VE UYGULAMA

Yüzey temiz ve sağlam olmalıdır, boya, kir, kalıp yağlarından arındırmalıdır. yüzeydeki çatlak ve delikler Baderans RM 20 tamir harcı ile kapatılmalıdır. Yüzey uygulamadan önce nemlendirilmelidir. 25 Kg Söve Yapıştırıcısını 5,5-6 Litre su ile topaklar giderilinceye kadar karıştırmak gerekir. Söve levhaları yapıştırıılacak yüzeyi  harç ile kaplanır. Yeterli bir basınçla plakalar zemine yapıştırılır. Harç yeterli kürü aldıktan sonra mekanik dübelleme yapılır.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

25 Kg.'lık kraft torbalar Son kullanım tarihi rutubetsiz ve kuru ortamlarda üretim tarihinden itibaren 6 ay'dır.

ÖNERİLER VE UYGULAMA SINIRI

Hazırlanan harç içerine hiçbir malzeme ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçmiş harçlar su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Ortam sıcaklığı; 5oC ile 35oC arası
olmalıdır. Uygulama öncesinde tüm yüzeyler mutlaka nemlendirilmeli, sıcak ve rüzgarlı havalarda suya doyurulmalıdır. Uygulama sonrasında malzemenin priz almasına fırsat vermeden çelik spatula veya mala ile yüzey düzeltilmelidir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Renk Gri, Beyaz
Kullanılabilme süresi <2 saat
Kabuklaşma süresi <25 dk.
Tüketim 4-5 Kg/m2
Kayma <0,5mm
Uygulama aletleri El mikseri, çalik mala

Bu değerler 20oC ortam sıcaklığı ve %53 nispi nem oranı için verilmiştir. Düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.