Baderans ISI FİX

Baderans ISI FİX

0.0/5 Derecelendirme (0 Oylama)

Açıklama

TANIMI

Binalarda iç ve dıştan uygulanan ısı yalıtım levhalarının yapıştırılması için geliştirilmiş polimer motifiyeli çimento esaslı bir malzemedir.

KULLANIM YERLERİ

BADERANS ISI FIX Bina yüzeyleri ile Polistiren levhalar (XPS: Extrude polistiren veya EPS: Expanded polistiren) arasında kullanılan bir yapıştırıcıdır.

HARÇ VE YÜZEY HAZIRLIĞI

BADERANS ISI FIX Şantiyede 25 kg torbaya 5.0-5.5 kg su katılarak bir karıştırıcı mikser ile 3-5 dakika karıştırılıp hazırlanmalıdır. Karışım suyu üzerine toz halindeki Ürün eklenerek karıştırılmalıdır. 10 dakika dinlendirildikten sonra harç tekrar karıştırılarak uygulamasına başlanmalıdır. Sadece uygulanacak kadar malzeme karıştırılmalıdır. Yüzeydeki bütün oynak parçaçıklar, toz, yağ, yabancı kaplama malzemesi vb. temizlenir, yüzey su ile ıslatılarak suya doygun hale getirilir.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

25 kg'lik kraft torba  Palette 64 adet Rutubetsiz ve kuru ortamlarda üretim tarihinden itibaren 6 aydır. Kapalı ve direk güneş ışığından uzak yerlerde depolanmalıdır.

HAZIRLANIŞI VE UYGULAMA

Polistiren levhaların arka yüzeyinin  tüm kenarları boyunca sürekli olarak ve ortalarına mala ile nokta şeklinde harç yerleştirilir. Levhalar yapıştırılırken, istenilen düzey ve eşitlik sağlanana kadar levhalar bastırılarak yerlerine oturtulur. Ortam sıcaklığına bağlı olarak yapıştırıcı yeterli kürünü aldığında mekanik dübel ile tutturulur. Levhaların yerine oturtulması esnasında levhaların yüzeyindeki harcın kuruyarak film tabakası oluşturması engellenmelidir.

AVANTAJLARI

Su geçirmezlik
Yeterli yapışma ve esneklik
Yapıştırılan plakaların kayma ve sarkmasını
önler.
Düşey ve baş üstü uygulamalara uygundur
Uygulama kolaylığı sağlar.

SARFİYAT

Uygulanacak yüzey ve kalınlığa bağlı olarak
2-3 kg/m2 toz malzeme.